Różaniec Rodziców za dzieci

Idea Różańca Rodziców za dzieci powstała podczas majowych Apeli odprawianych pod figurą Matki Bożej na placu przykościelnym w Gutkowie w 2013 roku. 

Na początku było wiele wahań wśród rodziców: „ja w róży różańcowej, w tym wieku”? Ale po chwili przychodziła refleksja, że dziesiątkę dadzą radę odmawiać nawet w zabieganym dniu, między pracą a dopilnowywaniem lekcji, zmienianiem pieluch czy dyskutowaniem z nastolatkiem o sytuacjach ryzykownych. 

Najważniejsze, żeby modlitwą były otoczone ich pociechy i otrzymały wsparcie od Boga. Z czasem przekonali się też, że ta modlitwa daje im więcej siły i spokoju w codziennym życiu. Czerpią z niej i z faktu, że modlą się grupą, siłę. Modlitwa pomaga im również wtedy, kiedy napotykają problemy wychowawcze.

Rodzice skupieni w Różańcu rodziców w swych modlitwach pamiętają również o tych dzieciach, którym szczególnie potrzebna jest opieka z Nieba. O tych, którym brakuje chleba, przytulenia, sprawdzenia lekcji, zatroszczenia się o smutki, podzielenia się radościami.

Każdy z Rodziców odmawia jedną dziesiątkę różańca dziennie w intencji dzieci - ich zdrowia, wychowania i szczęśliwego, dobrego życia. Grupą więc odmawiają codziennie cały różaniec.  Różaniec Rodziców za dzieci powstał przy parafii św. Wawrzyńca w Gutkowie, obecnie ( od sierpnia 2020 r. )  działa przy parafii NMP Wspomożycielki Wiernych . 

Obecnie przy parafii są cztery róże Rodziców modlących się za swoje dzieci. W różach są osoby także z innych okolicznych parafii i również spoza Olsztyna. Spotkania dla Różańca rodziców odbywają się w każdą ostatnią sobotę miesiąca, na nie składa się Msza św. z homilię a także spotkanie braterskie. Opiekę duszpasterską nad grupą sprawuje ks. Dariusz Łużyński

Komentarze